• TÜRKÇE
  • ENGLISH
  • РУССКИЙ
  • ΕΛΛΗΝΙΚΗ

HAKKIMIZDA

Biz Cilasunlar olarak ticarete 1970 yıllarında küçük bir mağazada tekstilin merkezi olan Yeşildirek’de konfeksiyon imalatı ve Anadolu’ya toptan satış yaparak başladık.

 

Geçen yıllar içinde kumaş imalatı ile devam eden faaliyetlerimize  polyester ve pamuk iplik ticaretini de ekledik.

 

1990 yılında kendi tesislerimizi kurma kararı aldık. Bursa Karacabey’de 1993 yılında tesisleri faaliyete geçirdik.

 

7 yıl sonra 2000 yılının Nisan ayında özel sebeplerden dolayı hisselerimizi ortağımıza devrederek eski şirketimizden ayrıldık.

 

2000 yılından bu güne kadar İstanbul ofisimizde Cilasunlar olarak oğlum Erdal Cilasun'la birlikte özellikle CIS ülkeleri olarak bilinen Tacikistan, Özbekistan ve Türkmenistan’dan iplik ve pamuk ithalatı yapmaktayız. Ayrıca Hindistan, ABD, Brezilya gibi ülkelerle de ithalatımız devam etmektedir.

 

Bu ürünlerin bir kısmını fabrika kiralayarak veya fason yaptırarak bir kısmını da yurt dışında devlet ihalelerine girerek ve özel sektör fabrikalarından direk temin etmekteyiz.

 

İthal ettiğimiz tekstil ürünlerini Türkiye piyasasına ve Mersin Limanından dış ülkelere transit ihracat yaparak satmaktayız.

 

Biz sizleri tanımayı çok arzu ederiz. Siz de bizi tanımak isterseniz her yıl ICA  toplantılarında buluşabilir ya da e-mail yoluyla bizimle irtibat kurabilirsiniz.

 

 

Saygılarımla,
Mehmet Cilasun
Yönetim Kurulu Başkanı